פרקט פולימרי או פרקט למינציה?

תוכן עניינים

נגה אהרון, עורכת תוכן ראשית.

הפרקט הוא מאוד שימושי, הוא מבודד גם חום וגם קור, ותמיד ממש נעים לדרוך עליו, קל מאוד לנקות אותו ואפשר באמת להגיד ביי לכל השטיחים המיושנים. לפרקט יש את התדמית של היוקרה, אבל יחד עם זאת, כדאי לחשוב מאוד על איזה עוד סוג של פרקט באמת יתאים לכם, והאם ניתן לצמצם את העלויות בעת הבחירה שלו. פרקט למינציה זול יותר יחסית מפרקט העץ לדוגמא. לפעמים הוא יותקן כאשר הלוחות שלו מודבקים בצורה מלאה אל הרצפה, ולפעמים ההתקנה היא קלה יותר בסגנון של "הדבקה צפה", כאשר כל הלוחות רק מונחים על גבי הרצפה והם מצפים את כולה.

פרקט פולימרי

מי חייב פרקט באמבטיה שלו או במטבח של הבית? מי שבאמת רוצה להרגיש כאילו הוא בספא, במסעדה, או סתם הרגשה כזאת שאתם חייבים לחדש כל הזמן. שני החדרים האלה הדירו המון פרקטים במשך הרבה שנים, בגלל הרטיבות אשר הם מייצרים, אבל לאחרונה ניתן לעקוף את זה, יחד עם פרקט פולימרי שהוא מאוד מאוד עמיד למים. הפרקט הפולימרי דומה במחיר שלו אל פרקט הלמינציה, והוא עומד בהבטחות שלו. הוא מתנהג בדיוק כמו רצפה, הוא לא משנה את התכונות שלו והוא לא מתקלקל גם אם אתם תשפכו עליו דליים שלמים של מים.

חסרונות של הפרקט הפולימרי

מלבד היתרון המאוד מובהק של פרקט פולימרי שהוא עמיד למים בצורה פשוט מוחלטת, קיימים גם המון חסרונות. אחד החסרונות שיש לפרקט הפולימרי הוא דווקא הנראות החיצונית והעיצוביות שיש לו. הכוונה היא שהפרקט הפולימרי לא נראה בכלל כמו פרקט מעץ טבעי מהבחינה החיצונית וגם העיצובית. יש המון אנשים אשר יעדיפו את הפרמטר של העיצוביות, ויש גם אנשים אשר יעדיפו את הפרמטר של המחיר. בסופו של יום, כאשר אתם נמצאים במצב של החלטה על קניית פרקט פולימרי קודם כל מסתכלים על העלות מול התועלת. יש אנשים שמעדיפים יותר את הפרמטר של המחיר ולכן הם יעדיפו לקנות את הפרקט הפולימרי. אחד מהחסרונות הגדולים הנוספים שיש לפרקט פולימרי הוא זה שהמחיר שלו יחסית יקר.

פרקט למינציה

פרקטים מעץ היו החלוצים בתחום של הפרקטים ובמשך המון שנים הוא היה השחקן היחידי שיש במגרש, עד אשר הגיע פרקט הלמינציה והפרקט הפולימרי. בשונה מהפרקטים שעשוים מעץ, אשר מורכבים מפלטות של עץ אמיתי, פרקט למינציה הוא דווקא פרקט סינטטי שהוא דמוי עץ, אשר מורכב לרוב על ידי 3 שכבות. השכבה העליונה היא בעצם שכבת הלמינציה, אשר משמשת בתור שכבה שקופה אשר מגנה על הפרקט משחיקה וגם נזקים. בנוסף היא מעניקה אל הפרקט גימור מאוד אסתטי וטקסטורה נעימה. השכבה השנייה מורכבת מלוח של עץ דחוס אשר נקרא HDF, שליו מודבק צילום של הדוגמה של פרקט העץ. השכבה השלישית היא השכבה אשר מחברת בין הפרקט אל התשתית אשר עליה הוא מורכב, מגנה מפני חדירה של לחות והיא עשויה גם כן מלוח עץ דחוס מחומר ה – HDF.

חסרונות של פרקט למינציה

למרות כל התכונות הטובות וגם האיכות, פרקט סינטטי פשוט תמיד יהיה סינטטי. מהסיבה הזאת פרקט למינציה בחיים לא יראה בדיוק כמו פרקט עץ וגם בוודאות לא ירגיש כמוהו. ככה שאם אתם תמיד חלמתם על פרקט אשר ירגיש ויראה כמו עץ ממש, כנראה שאתם צריכין פשוט לבחור בדבר האמיתי. הפרקט הזה לא ניתן לליטוש, זאת אומרת שאם עברו כמה שנים ופתאום בא לכם להעניק אל הפרקט מראה חדש וללטש אותו, זה לא אפשרי. הסיבה לזה היא שהשכבה העליונה של הפרקט מיוצרת מחומר סינטטי אשר פשוט לא ניתן לליטוש.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

דילוג לתוכן