מהו ביטוח מחלות קשות ולמה כל כך חשוב שיהיה לכם אותו?

תוכן עניינים

נגה אהרון, עורכת תוכן ראשית.

ביטוח מחלות קשות הוא סוג של ביטוח בריאותי שמטרתו לספק הגנה כלכלית לחולים ולבני משפחתם המתמודדים עם מחלות קשות או מצבים רפואיים שעשויים לגרום להם לפגוע בכושר הכלכלי שלהם. למה זה חשוב, מה זה כולל, כמה זה עולה ואיך לבחור פוליסה מתאימה?

חשיבותו של ביטוח מחלות קשות

ביטוח המחלות הקשות חשוב מאוד, מכיוון שמחלות קשות עשויות לגרום לבעליהן לפגוע בצורה קשה בכושר הכלכלי שלהם. לדוגמה, מחלות קשות עשויות לדרוש טיפול רפואי מתמשך, כמו גם לגרום לכאב ופגיעה ביכולת לעבוד, לכן ביטוח מחלות קשות מסייע להגן על הבעלים מפני הוצאות רפואיות גדולות ואובדן הכנסות מהעבודה.

אילו כיסויים הביטוח כולל?

תנאי הכיסוי בביטוח מחלות קשות עשויים להשתנות בהתאם לסוג הביטוח ולחברת הביטוח שמציעה אותו, אך בצדקה כללית תנאי הכיסוי מכסים מצבי בריאות קשים ומסוימים, כגון:

  1. מחלות סרטן – ביטוח מחלות קשות עשוי לכסות את ההוצאות הרפואיות הגדולות והמתמשכות הנדרשות עבור טיפול בכל סוגי מחלות הסרטן, כולל טיפולי כימותרפיה, רדיותרפיה וכירורגיה.
  2. מחלות לב וכלי דם – ביטוח מחלות קשות עשוי לכסות את ההוצאות הרפואיות הגדולות והמתמשכות הנדרשות עבור טיפול במחלות לב וכלי דם, כולל ניתוח לב פתוח, אוטם חריף בשריר הלב 
  3. מחלות והפרעות נוירולוגיות – תכניות ביטוח מחלות קשות עשויות לכסות טיפולים למחלות כמו פרקינסון, פגיעות מוחיות, אצהיימר, טרשת נפוצה וכו'
  4. מחלות כבד וכליות – ביטוח מחלות קשות עשוי לכסות טיפולים למחלות כמו שחמת כבד, אי ספיקת כליות סופנית וכו'
  5. מחלות אוטואימוניות – תכניות ביטוח מחלות קשות עשויות לכסות טיפולים למחלות כמו זאבת (לופוס), קרוהן, מחלת מפרקים שיגרונית וכו'
  6. מצבים רפואיים קשים –  ניוון שרירים, מחלת ריאות חסימתית כרונית  (COPD), כוויות קשות, ניתוח להחלפת מפרק, שבר באגן, איבוד גפיים, עיוורון וכו'

כמה הביטוח עולה?

המחיר של ביטוח מחלות קשות יכול להשתנות על פי מספר גורמים, כגון הגיל של המבוטח, הסטטוס הבריאותי שלו, היקף הפצוי הרצוי וכדומה. בכל מקרה, עלות הביטוח עשויה להיות גבוהה יחסית, אך ביטוח מחלות קשות עשוי לספק הגנה כלכלית חשובה לבעלי מחלות קשות ולצמצם את ההוצאות הרפואיות הגדולות שעשויות להתרחש. לכן ביטוח זה מתאים לכל מי שמעוניין להבטיח לעצמו ולמשפחתו שקט נפשי במצב קיצון.

למה חשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח?

תנאי הכיסוי בביטוח מחלות קשות יכולים להשתנות בהתאם למדיניות חברת ביטוח שנבחרה ולסוג התכונות הבריאותיות של המבוטח. בין היתר חשוב להשוות את הנושאים הבאים בעת בחירת פוליסה:

  1. תנאי הקבלה: קבלת פיצוי מביטוח מחלות קשות, דורשת אבחון של מצב רפואי המופיע בפוליסה. עם זאת, לחלק מהמצבים הרפואיים לא ניתן פיצוי מיידי, אלא צריך לעמוד בקריטריונים נוספים. חשוב להבין מהם ואם הם תואמים את צורכיכם.
  2. תקופת המתנה: תקופת המתנה היא התקופה בה המבוטח חייב להמתין לפני שהוא יכול להגיש טענת תשלום על ביטוח מחלות קשות. תקופת המתנה עשויה להיות מספר חודשים ובמקרים חריגים יכולה להיות עד שנה. מומלץ להשוות בין תקופות ההמתנה של החברות.
  3. סוגי הכיסוי: למעט 8 מצבים רפואיים שהחוק מחייב את חברות הביטוח לכלול בפוליסת ביטוח מחלות קשות, כל חברה בחרה על דעת עצמה עוד עשרות מצבים רפואיים שהיא מוכנה לכסות. כדאי לעבור על הפוליסות ולבחון מי מכסה יותר מצבים, באילו תנאים והאם מדובר במצבים שכיחים או נדירים.
  4. היקף הכיסוי: היקף הכיסוי הוא הסכום המרבי שבו המבוטח יכול לקבל תשלומים על ביטוח מחלות. כל חברה דורשת דמי פרמיה בהתאם לפוליסה שהיא מציעה, ותוך התייחסות למאפייניו הייחודיים של המבוטח.

לכן השוואת פוליסות חייבת להתבצע יחד עם סוכן ביטוח שמתמחה בתחום זה. וזה בדיוק מה שעושים אצלנו בפתרונות עדיפים – סוכנות לביטוח. נשמח לעמוד לרשותכם, לערוך עבורכם השוואה מקצועית ומקיפה ולהתאים לכם את הפוליסה האידיאלית. 

אתם מוזמנים להיכנס לאתר של סוכנות פתרונות עדיפים, להשאיר פרטים ולתאם פגישת ייעוץ.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

דילוג לתוכן