למה חשוב להשתמש בתוכן משפטי ?

תוכן עניינים

נגה אהרון, עורכת תוכן ראשית.

צמד מילים תוכן משפטי יכול להיראות כמשהו מאוד גלובלי, מאוד מבלבל ולא בדיוק ניתן להבנה. מה זה בכלל, למה יש לנו צורך להשתמש במושג זה ולמה זה תורם בכלל – שאלות רבות שאנחנו עומדים לענות לכם עליהם.

 תוכן משפטי – הגדרה

כאשר חיפשנו דרך להגדיר מה זה בכלל תוכן משפטי, הבנו שהמושג טומן בתוכו משמעות כה נרחבת, שלתרגם אותה אל תוך הגדרה אחת ברורה זו משימה קשה.

והנה מה שיצא לנו – תוכן משפטי לוקח בעצם מידע משפטי כזה או אחר ומתרגם אותו לשפה ברורה לכלל קהלי היעד. 

איזה תוכן? סיפורי הצלחה של עורך דין, פרסום תגובות של לקוחות, פרסום פסקי דין תקדימים ואפילו פרסומת פשוטה לשירותי עורך דין באשר הוא.

אם להתעמק עוד קצת, אזי מדובר בהנגשת חומר מורכב לקריאה. עד כאן זה ברור.

 מה צריך לכלול תוכן משפטי?

תוכן משפטי טוב אמור לכלול את המידע הרלוונטי והאקטואלי ביותר לתחום העיסוק של עורך דין. אם עורך דין מתעסק בתחום הנדל"ן, תוכן משפטי אמור להיות סביב נושא הנדל"ן ולא להתפזר אל נושאים אחרים, אלא אם כן לאותם נושאים יש קשר ישיר לתחום העיסוק העיקרי שלו.

בנוסף, תוכן משפטי צריך לדבר אל הקוראים בשפה שהם מבינים. פחות שימוש במונחים משפטיים שלאנשים "רגילים" אין דרך להבין אותם אלא אם כן למדו משפטים. אבל גם לא לרדת לרמה נמוכה ממש של הנגשת חומר – בכל זאת מדובר בתחום רציני.

ואם אין די בכך, תוכן משפטי גם צריך לשמור על כללי האתיקה ועל סודיות מקצועית, לא לחשוף שמות וזהויות של לקוחות, כאשר המקרים שטופלו על ידי עורך דין מוצגים כ – תוכן משפטי.

 ולבסוף, למה תוכן משפטי משמש אותנו?

תוכן משפטי טוב מאפשר לבעל מקצוע – עורך דין, לבלוט מעל אחרים ומאפשר לקהל יעד – לקוחות פוטנציאליים – לא להרגיש חסרי אונים אל מול מערכת המשפט ולבחור את עורך דין שאליו הם רוצים לפנות.

לסיכום, תוכן משפטי טוב, עשיר ובעיקר מובן וקריא – זה מכרה זהב.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

דילוג לתוכן