כל מה שאתם צריכים לדעת על קריפטו

תוכן עניינים

נגה אהרון, עורכת תוכן ראשית.

קריפטוגרפיה, או בקיצור קריפטו, היא טכנולוגיית הצפנה מקצה לקצה שמאפשרת להעביר סוגים שונים של פריטי מידע וקבצים בצורה מאובטחת. במאמר הבא נסביר מה זה אומר ואיך משתמשים בזה

טכנולוגיית קריפטו היא כיום חלק בלתי נפרד מהעולם המודרני. את היישומים של טכנולוגיית קריפטו ניתן לראות למשל בבלוקצ'יין, במטבעות וירטואליים, באופן שבו מבצעים העברות בתוך עולמות הגיימינג ועוד. 

בכל אחד מהמקרים האלה, הדגש הוא על המאפיינים המיוחדים של קריפטו ובעיקר על ההבדלים בין הטכנולוגיה הזו לבין השיטות המסורתיות.

מה מאפיין את הקריפטו?

קריפטוגרפיה, או בקיצור קריפטו, היא טכנולוגיית הצפנה. המאפיין המובהק שלה בא לידי ביטוי באפשרות לבצע את ההצפנה  מקצה לקצה. בעזרת הצפנה של טכנולוגיית קריפטו, ניתן להעביר פחות או יותר את כל הסוגים של פריטי המידע והקבצים – בצורה מאובטחת לחלוטין.

רמה גבוהה ובלתי מתפשרת של אבטחה הופכת את הטכנולוגיה של קריפטו לבעלת ערך. המשמעות היא בין היתר שניתן לשלב את הטכנולוגיה לא רק בפעולות שמתבצעות בין אנשים פרטיים בארץ ובעולם, אלא גם ליסודות של מערכת בנקאית, מסחרית או ציבורית. אז מהבחינה הזו, עוד מוקדם לדעת לאן תתפתח המערכת של קריפטו ומה יוליד יום מבחינת האופן שבו כולנו נבחר מתי ואיך להשתמש בה.

 

מתעניינים בשוק הקריפטו? כנסו>>search-result.co.il

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

הירשמו לניוזלטר שלנו

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא:

דילוג לתוכן